Skip to content

102 Apple Street

Atco, NJ 08004

Built 1949

Last Sale Price
$5,000
Last Sale Date
Dec 28, 2021

Property Information

Block3128
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page31

Building Details

Building Class16
Description1.5SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,674
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$23,700
16%
Improvement Value:$122,400
84%
Total Assessment$146,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,701+2.7%
2024$5,550+4.4%
2023$5,318+0.9%
2022$5,271+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$5,000

To:

Sq Ft1,674DeedBook 12114, Page 1965

Property Sale

Sale
$137,297

From:

To:

Sq Ft1,500DeedBook 11098, Page 1459Recorded3/26/2019

Property Sale

Sale
$25,000

From:

To:

Sq Ft1,500DeedBook 11027, Page 950Recorded12/4/2018

Property Built

Built

Year Built: 1949