Skip to content

208 New Brooklyn Road

Berlin, NJ 08009

Built 1994

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 4, 2026

Property Information

Block3408
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page34

Building Details

Building Class17
Description1SS
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,215
Acreage0.41

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$26,500
16%
Improvement Value:$135,300
84%
Total Assessment$161,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,313+2.7%
2024$6,147+4.4%
2023$5,890+0.9%
2022$5,838+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1994