Skip to content

236 Vineyard Road

Atco, NJ 08004

Built 1974

Last Sale Price
$149,900
Last Sale Date
Sep 8, 2006

Property Information

Block3804
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page38

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,056
Acreage0.37

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$33,100
29%
Improvement Value:$81,700
71%
Total Assessment$114,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,480+2.7%
2024$4,361+4.4%
2023$4,179+0.9%
2022$4,142+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$149,900

To:

Sq Ft1,056DeedBook 8335, Page 410

Property Sale

Sale
$75,000
DeedBook 4794, Page 70

Property Sale

Sale
$7,500

Property Built

Built

Year Built: 1974