Skip to content

250 Vineyard Road

Atco, NJ 08004

Built 1995

Last Sale Price
$134,000
Last Sale Date
Dec 18, 1996

Property Information

Block3804
Lot17
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page38

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,568
Acreage9.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$60,300
28%
Improvement Value:$154,300
72%
Total Assessment$214,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,374+2.7%
2024$8,153+4.4%
2023$7,811+0.9%
2022$7,743+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$134,000

To:

Sq Ft1,568DeedBook 4861, Page 43

Property Built

Built

Year Built: 1995