Skip to content

5 Westbury Drive

Berlin, NJ 08009

Built 2007

Last Sale Price
$315,000
Last Sale Date
May 15, 2020

Property Information

Block3901.01
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3901

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage3,046
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$65,000
22%
Improvement Value:$226,700
78%
Total Assessment$291,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,382+2.7%
2024$11,082+4.4%
2023$10,618+0.9%
2022$10,525+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$315,000

To:

Sq Ft3,046DeedBook 11411, Page 1340

Property Sale

Sale
$259,000

From:

To:

Sq Ft3,046DeedBook 10569, Page 1944Recorded1/31/2017

Property Sale

SaleMulti
$349,900
DeedBook 9177, Page 1165

Property Built

Built

Year Built: 2007

Property Sale

Sale
$2,650,000
DeedBook 7188, Page 1324