Skip to content

104 White Ash Avenue

Sicklerville, NJ 08081

Built 2005

Last Sale Price
$300,000
Last Sale Date
Apr 24, 2019

Property Information

Block4501.05
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4501

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage3,077
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,000
19%
Improvement Value:$235,400
81%
Total Assessment$290,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,331+2.7%
2024$11,032+4.4%
2023$10,571+4.7%
2022$10,095+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$300,000

To:

Sq Ft3,077DeedBook 11131, Page 256

Property Sale

Sale
$398,812
DeedBook 8035, Page 788

Property Built

Built

Year Built: 2005