Skip to content

12 Buckingham Drive

Berlin, NJ 08009

Built 2005

Last Sale Price
$585,000
Last Sale Date
Nov 12, 2025

Property Information

Block3901.02
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3901

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage3,255
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$65,000
21%
Improvement Value:$244,700
79%
Total Assessment$309,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,085+2.7%
2024$11,766+4.4%
2023$11,273+0.9%
2022$11,174+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$585,000

To:

Sq Ft3,255DeedBook 12969, Page 603

Property Sale

Sale
$369,959

To:

Sq Ft3,255DeedBook 7923, Page 1927

Property Built

Built

Year Built: 2005

Property Sale

Sale
$2,650,000
DeedBook 7188, Page 1324