Skip to content

120 Steelton Road

Berlin, NJ 08009

Built 2024
Vacant Land

Last Sale Price
$45,000
Last Sale Date
Sep 3, 2024

Property Information

Block4001
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page40

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,572
Acreage1.25

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$56,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$56,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,096+2.7%
2024$1,068+4.4%
2023$1,023+0.9%
2022$1,014+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$45,000

To:

Sq Ft2,572DeedBook 12666, Page 1818

Property Built

Built

Year Built: 2024

Property Sale

Sale
$107,500
DeedBook 11723, Page 1073