Skip to content

117 Oak Leaf Road

Berlin, NJ 08009

Built 1994

Last Sale Price
$230,000
Last Sale Date
May 15, 2015

Property Information

Block4001
Lot5.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page40

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,017
Acreage1.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$56,300
24%
Improvement Value:$174,800
76%
Total Assessment$231,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,018+2.7%
2024$8,779+4.4%
2023$8,412+0.9%
2022$8,338+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$230,000

To:

Sq Ft2,017DeedBook 10206, Page 96

Property Built

Built

Year Built: 1994

Property Sale

Sale
$155,000
DeedBook 4664, Page 533

Property Sale

Sale
$38,000
DeedBook 4642, Page 866

Property Sale

Sale
$13,000
DeedBook 4246, Page 850