Skip to content

7 Dottie Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1985

Last Sale Price
$241,000
Last Sale Date
Aug 11, 2006

Property Information

Block4502
Lot52
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,922
Acreage0.39

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$37,200
19%
Improvement Value:$158,600
81%
Total Assessment$195,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,640+2.7%
2024$7,438+4.4%
2023$7,127+0.9%
2022$7,064+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$241,000

To:

Sq Ft1,922DeedBook 8355, Page 1016

Property Sale

Sale
$90,000
DeedBook 4828, Page 752

Property Sale

Sale
$64,200
DeedBook 4074, Page 485

Property Built

Built

Year Built: 1985