Skip to content

6 Rutledge Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1997

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 27, 2025

Property Information

Block402.04
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage1,958
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
21%
Improvement Value:$191,900
79%
Total Assessment$241,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,439+2.7%
2024$9,190+4.4%
2023$8,805+0.9%
2022$8,728+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$156,275
DeedBook 4885, Page 744

Property Built

Built

Year Built: 1997