Skip to content

68 Morris Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1995

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 13, 2013

Property Information

Block402.07
Lot20
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage1,852
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
24%
Improvement Value:$157,800
76%
Total Assessment$207,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,108+2.7%
2024$7,894+4.4%
2023$7,564+0.9%
2022$7,497+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$267,000
DeedBook 7923, Page 1429

Property Built

Built

Year Built: 1995

Property Sale

Sale
$139,025
DeedBook 4736, Page 159