Skip to content

10 Madison LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1995

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 10, 2020

Property Information

Block402.07
Lot35
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage1,948
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,000
23%
Improvement Value:$167,500
77%
Total Assessment$217,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,487+2.7%
2024$8,263+4.4%
2023$7,917+0.9%
2022$7,847+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$149,000
DeedBook 5028, Page 431

Property Built

Built

Year Built: 1995

Property Sale

Sale
$139,150
DeedBook 4733, Page 49