Skip to content

11 Touchstone Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1993

Last Sale Price
$274,900
Last Sale Date
Jun 2, 2020

Property Information

Block403.03
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.03

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,092
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
23%
Improvement Value:$170,300
77%
Total Assessment$220,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,596+2.7%
2024$8,369+4.4%
2023$8,019+11.2%
2022$7,211+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$274,900

To:

Sq Ft2,092DeedBook 11426, Page 1609

Property Sale

Sale
$210,000
DeedBook 7129, Page 1922

Property Sale

Sale
$155,000
DeedBook 4822, Page 161

Property Sale

Sale
$140,225
DeedBook 4615, Page 454

Property Built

Built

Year Built: 1993