Skip to content

1 Phebe CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1998

Last Sale Price
$335,000
Last Sale Date
Dec 28, 2004

Property Information

Block403.04
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.03

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,110
Acreage0.47

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
21%
Improvement Value:$188,700
79%
Total Assessment$238,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,314+2.7%
2024$9,068+4.4%
2023$8,689+0.9%
2022$8,612+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$335,000

To:

Sq Ft2,110DeedBook 7709, Page 634

Property Sale

Sale
$282,000
DeedBook 5272, Page 118

Property Sale

Sale
$175,690
DeedBook 4971, Page 642

Property Built

Built

Year Built: 1998