Skip to content

121 Pump Branch Road

Berlin, NJ 08009

Built 1973

Last Sale Price
$423,000
Last Sale Date
Sep 10, 2024

Property Information

Block4409
Lot22
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page44

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,344
Acreage0.52

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$43,700
26%
Improvement Value:$125,700
74%
Total Assessment$169,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,610+2.7%
2024$6,436+4.4%
2023$6,166+0.9%
2022$6,112+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$423,000

To:

Sq Ft1,344DeedBook 12754, Page 1741

Property Sale

Sale
$119,900
DeedBook 4816, Page 9

Property Built

Built

Year Built: 1973