Skip to content

104 Wintergreen Avenue

Sicklerville, NJ 08081

Built 2005

Last Sale Price
$293,850
Last Sale Date
Dec 20, 2004

Property Information

Block4501.02
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4501

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage3,180
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
20%
Improvement Value:$220,000
80%
Total Assessment$275,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,731+2.7%
2024$10,447+4.4%
2023$10,010+0.9%
2022$9,922+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2005

Property Sale

Sale
$293,850

To:

Sq Ft3,180DeedBook 7684, Page 1137