Skip to content

120 Ryans Run

Sicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$288,000
Last Sale Date
Jul 17, 2015

Property Information

Block4504.01
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage3,054
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,000
22%
Improvement Value:$208,900
78%
Total Assessment$268,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,492+2.7%
2024$10,216+4.4%
2023$9,788+0.9%
2022$9,702+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$288,000

To:

Sq Ft3,054DeedBook 10281, Page 1560

Property Sale

Sale
$322,738
DeedBook 7475, Page 1835

Property Built

Built

Year Built: 2004

Property Sale

Sale
$1,144,000
DeedBook 5226, Page 179