Skip to content

107 Sweet Bay Avenue

Sicklerville, NJ 08081

Built 2005

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 31, 2023

Property Information

Block4501.05
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4501

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,150
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
24%
Improvement Value:$174,200
76%
Total Assessment$229,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,943+2.7%
2024$8,707+4.4%
2023$8,343+0.9%
2022$8,270+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$339,933
DeedBook 7977, Page 994

Property Built

Built

Year Built: 2005