Skip to content

165 Davis Avenue

Sicklerville, NJ 08081

Built 1997

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 20, 2022

Property Information

Block5217
Lot27.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,224
Acreage1.75

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,800
19%
Improvement Value:$196,600
81%
Total Assessment$242,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,458+2.7%
2024$9,209+4.4%
2023$8,823+0.9%
2022$8,746+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$36,000
DeedBook 4873, Page 287

Property Built

Built

Year Built: 1997