Skip to content

113 White Ash Avenue

Sicklerville, NJ 08081

Built 2005

Last Sale Price
$481,777
Last Sale Date
Oct 3, 2022

Property Information

Block4501.06
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4501

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,921
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
20%
Improvement Value:$219,900
80%
Total Assessment$274,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,727+2.7%
2024$10,443+10.9%
2023$9,413+0.9%
2022$9,330+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$481,777

To:

Sq Ft2,921DeedBook 12225, Page 1917

Property Sale

Sale
$347,820
DeedBook 7915, Page 1732

Property Built

Built

Year Built: 2005