Skip to content

127 White Cedar Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 2006

Last Sale Price
$421,411
Last Sale Date
Jan 20, 2006

Property Information

Block4501.06
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4501

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage3,430
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
17%
Improvement Value:$260,300
83%
Total Assessment$315,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,303+8.0%
2024$11,389+4.4%
2023$10,913+4.6%
2022$10,434+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$421,411

To:

Sq Ft3,430DeedBook 8106, Page 558

Property Built

Built

Year Built: 2006