Skip to content

26 Alberts Avenue

Sicklerville, NJ 08081

Built 1977

Last Sale Price
$64,500
Last Sale Date
Feb 28, 1985

Property Information

Block4502
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,648
Acreage0.48

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,000
23%
Improvement Value:$137,300
77%
Total Assessment$177,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,918+2.7%
2024$6,736+4.4%
2023$6,454+0.9%
2022$6,397+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$64,500

To:

Sq Ft1,648DeedBook 4028, Page 307

Property Built

Built

Year Built: 1977