Skip to content

239 Cedar Brook Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1961

Last Sale Price
$130,000
Last Sale Date
Jan 31, 2000

Property Information

Block4502
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description1SS2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,182
Acreage4.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$57,300
21%
Improvement Value:$215,800
79%
Total Assessment$273,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,656+2.7%
2024$10,375+4.4%
2023$9,941+0.9%
2022$9,853+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$130,000

To:

Sq Ft2,182DeedBook 5070, Page 413

Property Built

Built

Year Built: 1961