Skip to content

115 Ryans Run

Sicklerville, NJ 08081

Built 2003

Last Sale Price
$385,000
Last Sale Date
Nov 29, 2021

Property Information

Block4504.02
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,218
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$60,000
21%
Improvement Value:$220,900
79%
Total Assessment$280,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,961+2.7%
2024$10,671+18.7%
2023$8,991+0.9%
2022$8,912+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$385,000

To:

Sq Ft2,218DeedBook 12036, Page 561

Property Sale

Sale
$245,000
DeedBook 9413, Page 335

Property Sale

Sale
$221,770
DeedBook 7280, Page 949

Property Built

Built

Year Built: 2003

Property Sale

Sale
$1,144,000
DeedBook 5226, Page 179