Skip to content

14 Centennial Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1979

Last Sale Date
Aug 23, 2023

Property Information

Block4507
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,720
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,500
21%
Improvement Value:$142,600
79%
Total Assessment$181,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,067+2.7%
2024$6,880+4.4%
2023$6,592+0.9%
2022$6,534+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1979