Skip to content

12 Dottie Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1984

Last Sale Price
$285,000
Last Sale Date
Apr 20, 2023

Property Information

Block4509
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,392
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,300
24%
Improvement Value:$124,700
76%
Total Assessment$165,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,438+2.7%
2024$6,268+4.4%
2023$6,006+5.3%
2022$5,703+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$285,000

To:

Sq Ft1,392DeedBook 12375, Page 1757

Property Sale

Sale
$159,000
Sq Ft1,392DeedBook 11291, Page 1246Recorded1/6/2020

Property Sale

Sale
$11,542
DeedBook 4542, Page 694

Property Sale

Sale
$69,300
DeedBook 4133, Page 284

Property Built

Built

Year Built: 1984