Skip to content

12 Seth Drive

Hammonton, NJ 08037

Built 1990

Owner
---
Last Sale Price
$480,000
Last Sale Date
Oct 14, 2025

Property Information

Block4703
Lot16
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page47

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,380
Acreage0.87

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
21%
Improvement Value:$161,700
79%
Total Assessment$203,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,948+2.7%
2024$7,739+4.4%
2023$7,415+0.9%
2022$7,350+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$480,000
Sq Ft2,380DeedBook 12976, Page 1521Recorded12/10/2025

Property Sale

Sale
$126,000
DeedBook 4458, Page 689

Property Built

Built

Year Built: 1990