Skip to content

4 North Second Avenue

Waterford Works, NJ 08089

Built 1967

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 12, 2022

Property Information

Block4718
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page47

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningPR6
Sq Footage1,853
Acreage0.91

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$41,000
20%
Improvement Value:$168,100
80%
Total Assessment$209,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,159+2.7%
2024$7,944+4.4%
2023$7,611+0.9%
2022$7,544+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1967