Skip to content

116 Maple Avenue

Waterford Works, NJ 08089

Built 2024

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 12, 2024

Property Information

Block4729
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page47

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPR6
Sq Footage---
Acreage1.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,800
12%
Improvement Value:$313,500
88%
Total Assessment$356,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,181+832.7%
2024$1,413+4.4%
2023$1,354+0.9%
2022$1,342+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2024