Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
197 Pump Branch Road
Waterford Works, NJ 08089
Last Sale Date
Feb 24, 1999
Property Information
Block4801
Lot8.01
QualifierQFARM
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page48
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage---
Acreage17.67
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$4,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$4,400
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $164 | +7.9% |
| 2024 | $152 | +9.9% |
| 2023 | $138 | -4.2% |
| 2022 | $144 | +0.0% |
Property History
No events match the selected filters.