Skip to content

121 Ehrke Road

Waterford Works, NJ 08089

Built 1972

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 12, 2025

Property Information

Block4802
Lot15.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page48

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage1,644
Acreage0.69

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$39,200
16%
Improvement Value:$223,900
94%
Total Assessment$238,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,041+2.8%
2024$8,795-8.2%
2023$9,577+26.3%
2022$7,580+0.6%
Property History
Sales5

Property Sale

Sale
$219,000

From:

To:

Sq Ft1,644DeedBook 10273, Page 1431Recorded9/28/2015

Property Sale

Sale
$187,500

To:

DeedBook 9494, Page 776

Property Sale

Sale
$137,000

To:

DeedBook 4999, Page 313

Property Sale

Sale
$121,500

To:

Property Sale

Sale
$72,000

To:

DeedBook 4131, Page 107

Property Built

Built

Year Built: 1972