Skip to content

14 Mauriello DriveWaterford Works, NJ 08089

Built 1978
Other Exempt

Last Sale Price
$38,950
Last Sale Date
Jan 27, 1978

Property Information

Block4809
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page48

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,504
Acreage0.35

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,000
22%
Improvement Value:$173,400
78%
Total Assessment$221,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2018$7,344+1.5%
2017$7,233+2.3%
2016$7,067+1.4%
2015$6,970+3.6%
Property History

Property Sale

Sale
$38,950

To:

Sq Ft2,504

Property Built

Built

Year Built: 1978