Skip to content

85 Beebetown Road

Hammonton, NJ 08037

Built 1941

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 14, 2023

Property Information

Block4901
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,924
Acreage10.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$67,800
41%
Improvement Value:$98,500
59%
Total Assessment$166,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,489+2.7%
2024$6,318+4.4%
2023$6,053+0.9%
2022$6,000+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$425,000
DeedBook 9039, Page 642

Property Built

Built

Year Built: 1941