Skip to content

21 Summer Drive

Berlin, NJ 08009

Built 1988

Last Sale Price
$345,000
Last Sale Date
Sep 30, 2010

Property Information

Block4909
Lot16
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class17
Description2.5F3G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage3,424
Acreage0.43

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
15%
Improvement Value:$246,900
85%
Total Assessment$291,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,390+2.7%
2024$11,089+6.6%
2023$10,403+0.9%
2022$10,312+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$345,000

To:

Sq Ft3,424DeedBook 9298, Page 661

Property Built

Built

Year Built: 1988

Property Sale

Sale
$25,000
DeedBook 4188, Page 503