Skip to content

43 Summer Drive

Berlin, NJ 08009

Built 1979

Last Sale Price
$173,000
Last Sale Date
Aug 23, 2002

Property Information

Block4909
Lot28
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,668
Acreage0.43

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
26%
Improvement Value:$127,900
74%
Total Assessment$172,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,747+2.7%
2024$6,568+4.4%
2023$6,294+0.9%
2022$6,238+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$173,000

To:

Sq Ft1,668DeedBook 5253, Page 945

Property Sale

Sale
$55,990

Property Built

Built

Year Built: 1979