Skip to content

21 Winfield Drive

Berlin, NJ 08009

Built 1983

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 1, 1996

Property Information

Block4920
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage4,014
Acreage0.33

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
15%
Improvement Value:$247,900
85%
Total Assessment$292,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,429+2.7%
2024$11,127+4.4%
2023$10,662+0.9%
2022$10,568+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$187,000
DeedBook 4254, Page 764

Property Built

Built

Year Built: 1983