Skip to content

38 Cedar Brook Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1974

Last Sale Price
$101,000
Last Sale Date
Aug 28, 1990

Property Information

Block5001
Lot2.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page50

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,338
Acreage1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
23%
Improvement Value:$138,700
77%
Total Assessment$180,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,051+2.7%
2024$6,865+4.4%
2023$6,577+0.9%
2022$6,520+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$101,000

To:

Sq Ft2,338DeedBook 4461, Page 703

Property Built

Built

Year Built: 1974