Skip to content

10 Eagle Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1980

Last Sale Price
$129,000
Last Sale Date
Aug 29, 2003

Property Information

Block5801
Lot30
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,248
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$41,400
23%
Improvement Value:$139,900
77%
Total Assessment$181,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,074+2.7%
2024$6,888+5.6%
2023$6,523+0.9%
2022$6,466+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$129,000

To:

Sq Ft2,248DeedBook 7230, Page 751

Property Sale

Sale
$75,000
DeedBook 4168, Page 281

Property Built

Built

Year Built: 1980