Skip to content

South Route 73

Hammonton, NJ 08037

Last Sale Date
Oct 3, 2022

Property Information

Block5007
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page50

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage---
Acreage13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$95,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$95,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,707+2.7%
2024$3,609+4.4%
2023$3,458+0.9%
2022$3,428+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0