Skip to content

South Route 73

Hammonton, NJ 08037

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 14, 2023

Property Information

Block5007
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page50

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPC1
Sq Footage---
Acreage4.45

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$52,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,041+2.7%
2024$1,987+4.4%
2023$1,904+0.9%
2022$1,887+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$32,000