Skip to content

600 Cross Keys Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1991
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 7, 1995

Property Information

Block501
Lot2.03
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page05

Building Details

Building Class10
Description2SF
Dwellings1
ZoningC
Sq Footage17,974
Acreage2.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$227,800
17%
Improvement Value:$1,145,500
83%
Total Assessment$1,373,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$53,586+2.7%
2024$52,172+4.4%
2023$49,988+0.9%
2022$49,549+0.6%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 1991

Property Sale

Sale
$170,000
DeedBook 4472, Page 531