Skip to content

582 Cross Keys Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1999
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 1, 1999

Property Information

Block502
Lot2.05
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page05

Building Details

Building Class10
Description1SF MCDONALDS
Dwellings1
ZoningC
Sq Footage3,913
Acreage1.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$900,000
72%
Improvement Value:$350,000
28%
Total Assessment$1,250,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$48,775+2.7%
2024$47,488+4.4%
2023$45,500+0.9%
2022$45,100+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1999