Skip to content

6 South Central Avenue

Sicklerville, NJ 08081

Built 1954

Last Sale Price
$145,000
Last Sale Date
Apr 4, 2025

Property Information

Block5101
Lot1.03
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page51

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,092
Acreage1.07

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,400
33%
Improvement Value:$85,400
67%
Total Assessment$127,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,987+2.7%
2024$4,855+4.4%
2023$4,652+0.9%
2022$4,611+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$145,000

To:

DeedBook 12813, Page 1863

Property Sale

Sale
$38,000

To:

DeedBook 9649, Page 1286

Property Sale

Sale
$1,200

To:

DeedBook 3181, Page 1187

Property Built

Built

Year Built: 1954