Skip to content

39 Red Fox Trail

Sicklerville, NJ 08081

Built 2001

Last Sale Price
$525,000
Last Sale Date
Jun 17, 2022

Property Information

Block5102.01
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page5101

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage3,085
Acreage0.62

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,000
18%
Improvement Value:$237,800
82%
Total Assessment$289,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,308+2.7%
2024$11,010+5.1%
2023$10,476+0.9%
2022$10,384+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$525,000

To:

Sq Ft3,085DeedBook 12164, Page 1891

Property Sale

Sale
$273,465
DeedBook 5205, Page 526

Property Sale

Sale
$225,000
DeedBook 5183, Page 240

Property Built

Built

Year Built: 2001