Skip to content

113 Blue Meadow Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 2007

Last Sale Price
$526,000
Last Sale Date
Jan 18, 2022

Property Information

Block5215
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage3,110
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,600
16%
Improvement Value:$248,100
84%
Total Assessment$295,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,538+2.7%
2024$11,234+4.4%
2023$10,763+0.9%
2022$10,669+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$526,000

To:

Sq Ft3,110DeedBook 12008, Page 462

Property Sale

Sale
$342,000
DeedBook 8474, Page 1588

Property Built

Built

Year Built: 2007

Property Sale

Sale
$2,782,500
DeedBook 7728, Page 1522