Skip to content

33 Red Fox Trail

Sicklerville, NJ 08081

Built 2002

Last Sale Price
$257,290
Last Sale Date
Jan 28, 2002

Property Information

Block5102.01
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page5101

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage3,226
Acreage0.62

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,000
17%
Improvement Value:$258,000
83%
Total Assessment$310,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,096+2.7%
2024$11,777+4.4%
2023$11,284+0.9%
2022$11,185+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$257,290

To:

Sq Ft3,226DeedBook 5211, Page 386

Property Built

Built

Year Built: 2002

Property Sale

Sale
$225,000
DeedBook 5183, Page 236