Skip to content

30 Red Fox Trail

Sicklerville, NJ 08081

Built 2002

Last Sale Price
$260,040
Last Sale Date
Aug 8, 2002

Property Information

Block5102.02
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page5101

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage3,134
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,000
18%
Improvement Value:$244,800
82%
Total Assessment$296,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,581+2.7%
2024$11,275+4.4%
2023$10,804+0.9%
2022$10,709+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$260,040

To:

Sq Ft3,134DeedBook 5252, Page 534

Property Built

Built

Year Built: 2002