Skip to content

38 Red Fox Trail

Sicklerville, NJ 08081

Built 2002

Last Sale Price
$200,000
Last Sale Date
Mar 15, 2002

Property Information

Block5102.02
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page5101

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,748
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,000
19%
Improvement Value:$218,900
81%
Total Assessment$270,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,571+2.7%
2024$10,291+4.4%
2023$9,861+0.9%
2022$9,774+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$200,000

To:

Sq Ft2,748DeedBook 5220, Page 227

Property Built

Built

Year Built: 2002