Skip to content

3 Cooper Terrace

Sicklerville, NJ 08081

Built 1979

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 28, 2014

Property Information

Block5102.03
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page5101

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,293
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,000
31%
Improvement Value:$121,200
69%
Total Assessment$175,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,836+2.7%
2024$6,656+4.4%
2023$6,377+0.9%
2022$6,321+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$113,500
DeedBook 4413, Page 65

Property Built

Built

Year Built: 1979